بخش اتوماسیون صنعتی شرکت تیوان شیمی متشکل است از مهندسین مجرب و با تجربه در رشته های مکانیک، الکترونیک، شیمی و متخصصان کار با نرم افزارهای طراحی 3 بعدی است که بسته به نوع پروژه با همکاری هم پروژه های اتوماسیون صنعتی را در سالهای گذشته با موفقیت یکی پس از دیگری تکمیل نموده اند.
در این بخش سعی میکنیم برخی از پروژه های انجام شده توسط تیم اتوماسیون صنعتی شرکت را بصورت خلاصه اشاره داشته باشیم:

پروژه راه اندازی خط اتوماتیک آبکاری:

جهت راه اندازی این پروژه نیاز به برنامه نویسی مجدد پی ال سی مرکزی خط تولید بود که در زمان انجام برنامه نویسی سعی شد بسیاری از قابلیتهائی که از ابتدا نیر در این خط تعریف نشده بود و دیده نشده بود در برنامه های کنترلی و اجرائی پی ال سی دیده شود. اصلاحات فرایندی و مکانیکی در خط تولید بر اساس درخواست کارفرما انجام گرفت
راه اندازی تجهیزات برقی، مکانیکی و ابزار دقیق و کنترل کارائی آنها بر عهده تیم اجرائی بوده و پروژه به صورت کامل و موفق تحیل کارفرما گردید.

طراحی ابتکاری و ساخت دستگاه تست شیرآلات بهداشتی:

این پروژه بر اساس درخواست نماینده رسمی شرکت ریمر ایتالیا در ایران انجام شد.
این دستگاه برای تست مقاومت بدنه و نشتی بدنه و مغزی شیرآلات بهداشتی طراحی و ساخته شد. این دستگاه مجهز به پی ال سی و HMI برای انتخاب نوع شیرآلات و نوع تست می باشد.
کل مراحل تست بصورت اتوماتیک انجام میگرفت و گزارش تست بصورت خروجی اکسل توسط کاربران در فلش مموری که روی دستگاه قرار داده می شود ذخیره می شود.
این دستگاه بهمراه یک خط مونتاژ کاملا منطبق بر استانداردهای ایران و اروپا طراحی گردید و برای تمامی تولید کنندگان صنعت شیرآلات مناسب می باشد.

طراحی و ساخت دستگاه تست عملکرد آینه بغل خودرو:

این پروژه بر اساس درخواست یکی از شرکتهای قطعه ساز خودرو انجام شد.
کارخانجات تولید آینه بغل خودرو ملزم هستند بدلیل مونتاژ دستی قطعات داخل خودرو جهت اطمینان از صحت کنترل عملکرد جهت حرکت آینه، تست LED پشت آینه و میزان روشنائی لازم آن، سرعت و میزان چرخش آینه، عملکرد سنسور دمای نصب شده روی آینه و صحت عملکرد آینه تاشو تمامی آینه های تولیدی را یک به یک تست و با الصاق برچسب کنترل کیفیت این موضوع را تائید نمایند.
این دستگاه با کمک یک پی ال سی و یک HMI بصورت اتوماتیک در کوتاهترین زمان ممکن تمامی این موارد را کنترل و پس از تائید تمامی موارد برچسبی را جهت الصاق به آینه پرینت می نماید تا کاربر روی آینه الصاق نماید.
این دستگاه در چندین نمونه ساخته شد و در چندین خط تولید آینه در کشور نصب و بارها تحسین بازرسان کنترل کیفی شرکتهای رنو و پژو و ایران خودرو را منجر شده است.

راه اندازی خط نیمه اتوماتیک آبکاری ABS:

این پروژه جهت آبکاری قطعات ABS خودرو طراحی و راه اندازی گردید.
این پروژه بر اساس آخرین الزامات شرکت پژو جهت آبکاری قطعات ABS طراحی گردید و مولفه های زمان و دمای وانها توسط یک کنترل پنل دارای پی ال سی و صفحه نمایش لمسی (HMI) جهت نمایش و تنظیم حد بالا و پائین دمای هر یک از وانها می باشد.
بر روی هر یک از وانها نیز چراغها و آژیرهائی طراحی شده بوده که از پی ال سی دستور میگیرد که در پایان زمان هر مرحله از آبکاری چراف قرمز و آژیر روشن میشود و در زمان پروسه آبکاری چراغ سبز روشن میشود.
کیفیت نهائی آبکاری این خط به گفته یکی از مسئولین بازرسی شرکت ایران خودرو همانند کیفیت قطعات اصلی پژو فرانسه می باشد که در ابتدا که بصورت وارداتی به ایران وارد میشود.